Aktuality
Články ze všech služeb Bonanzy.
Dne 3. dubna 2025 se náš nízkoprahový klub Prevence s Bonanzou připojil k celorepublikové akci Ukliďme Česko, jejímž cílem je zlepšit vzhled veřejného prostoru a zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí.
Do úklidu se také zapojil kroužek dítě a kůň v harmonii. Soustředili se na úklid v okolí letiště a odvedli skvělou práci 🌞


V tento den jsme měli krásné počasí a společně jsme si to užili. Po naší trase jsme dostali občerstvení od paní Ilonky Bednářové, za což chceme ještě jednou poděkovat.❤ Po dokončení úklidu jsme všechny odměnili zmrzlinou. 🍦



Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, těšíme se na další společné akce. 😊
Srdečně zveme širokou veřejnost, aby společně s našimi klienty prožila příjemné odpoledne.
Ve dnech 14. a 17. dubna 2025 se v NK Díra uskuteční velikonoční dílničky, kde si budete moci vyzkoušet různé rukodělné techniky. Těšit se můžete například na pletení pomlázky, zdobení velikonočních vajíček nebo výrobu veselých velikonočních zajíčků.
Těší se tým NZDM NK Díra
Úklidme Česko s našimi dětmi z NZDM NK Díra v okolí ZŠ Felberova
V rámci celorepublikové iniciativy „Ukliďme Česko“ se v pondělí 31.března 2025 zapojily i děti z Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež NK Díra. Společně s pracovníky NK Díra a místními obyvateli se vydaly do okolí Základní školy Felberova, aby přispěly k čistšímu a zdravějšímu prostředí.
Hlavním cílem této akce bylo nejen odstranit odpadky a nepořádek, ale také podpořit ekologické smýšlení dětí a mládeže. Během několika hodin se podařilo nasbírat několik pytlů odpadu, včetně plastů, skla, papíru i nebezpečných materiálů, které byly následně odloženy již na předem určené místo.
Úklidová akce nebyla jen o práci. Pracovníci připravili i program, kde se děti dozvěděly více o správném třídění odpadu a jeho dopadech na životní prostředí. Nechyběly ani zábavné aktivity, které měly za cíl motivovat děti k dalšímu zapojení do podobných iniciativ.
Velké poděkování patří všem dětem, dobrovolníkům i zaměstnancům NZDM NK Díra, kteří věnovali svůj čas a úsilí dobré věci. Díky této akci se nejen zlepšila kvalita životního prostředí v okolí ZŠ Felberova, ale také se posílilo povědomí o důležitosti ochrany přírody.
Těšíme se na další společné aktivity a věříme, že i nadále budeme inspirovat mladou generaci k odpovědnému přístupu k životnímu prostředí.
Tým NZDM NK Díra








Zveme všechny tvořivé nadšence, malé i velké, aby si s námi užili příjemné chvíle plné kreativity a velikonoční atmosféry. Přijďte se naučit nové dovednosti, sdílet radost z rukodělné práce a připravit si krásnou velikonoční výzdobu.
Navíc naše velikonoční dekorace nebudou určeny jen pro účastníky dílniček – zveme i širokou veřejnost, aby si přišla prohlédnout výzdobu klubu a načerpat sváteční inspiraci.
Těšíme se na vás a věříme, že si společně užijeme radostné chvíle plné tradic a kreativity!
HARMONOGRAM AKTIVIT NA MĚSÍC DUBEN
2.4.2025 Díra venku
4.4.2025 Abstraktní malování
8.4.2025 Debata na dané téma
10.4.2025 Soutěžní hry
11.4.2025 Tancování
14.4.2025 Velikonoční dílničky i pro veřejnost
17.4.2025 Velikonoční dílničky i pro veřejnost
22.4.2025 Hrajeme si „Hádej, kdo jsem?“
24.4.2025 Debata na dané téma
25.4.2025 Tancování
28.4.2025 Venkovní hry
29.4.2025 Tancování
30.4.2025 Zhodnocení měsíce
Středa 2. 4. 2025 – Hrátky s koňmi – osobní prostor
Čtvrtek 3. 4. 2025 –Ukliďme Vendolí
Pondělí 7. 4. 2025 – Vyjížďka do údolíčka – dodatečná oslava Jessy narozenin ( 4.4.) Středa 9. 4. 2025 – Trénink stability – madla
Pondělí 14. 4. 2025 – Zasévání zahrádky – dodatečná oslava narozenin Waldy, Hrabiho a Lášika (Walda 11.4, Hrabi 12.4, Láša 13.4)
Středa 16. 4. 2025 – Hra – poznáš koně?
Středa 23. 4. 2025 – Anatomie koně v praxi
Pátek 25. 4. 2025 – Jízdárna – třmeny netřeba
Pondělí 28. 4. 2025 – Vyjížďka – kam nás kopýtka zanesou
Středa 30. 4. 2025 –Čarodějnice na statku (buřty sebou)
Dne 3.3.2025 a 6.3. 2025 se za podpory koordinátora prevence města Svitavy PhDr. Ericha Stündla uskutečnily Podpůrné skupiny (PS) pro mentory. Obsahem PS byly aktivity na zamyšlení se mentorů nad svými svěřenci z pozitivního hlediska a práce s kladnými stránkami jejich osobnosti.
PS byly zaměřeny na zamyšlení se mentorů nad svými svěřenci z pozitivního hlediska a práce s kladnými stránkami jejich osobnosti:
- Na začátku proběhla aktivita na rozehřátí („Výměna míst“), zaměřená na program UJF, aby se mentoři více aktivizovali a naladili tak na další aktivity, které je čekaly.
- Dále je čekal „Kruh vztahů“ (grafické vyjádření toho, s kým je člověk v kontaktu a jak blízké vztahy jsou – čím kratší vzdálenost mezi lidmi na papíře, tím těsnější je vztah). Mentoři kreslili svůj kruh vztahů podle instrukcí pana Stündla (kruhy byly zaměřené na rodinu, přátelé, známé a odborníky).
- Třetí aktivitou byl „Profil na jednu stránku“ – každému mentorovi se dal předem připravený list papíru, na kterém byly čtyři sloupce (KLADY MENTEEHO, CO JE PRO MENTEEHO DŮLEŽITÉ, POMŮŽEME MENTEEMU, KDYŽ, Jakou pozitivní vlastnost, bych si vzal od svého mentee ..). Pracovnice UJF pokládala mentorům jednotlivé otázky, mentoři zapisovali dané odpovědi do daných sloupců na papír (profil svého menteeho).
- Co máte rádi na svým menteem?
- V čem podle vás mentee vyniká, v čem je dobrý?
- Jak nejlépe podpoříte svému menteeho ve vztahu ke školním povinnostem/sociálním dovednostem?
- Jakou pozitivní vlastnost byste si od svého menteeho převzali?
- 4. Nakonec mentoři hodnotili svoje setkávání s menteem prostřednictvím „Karet emocí“ – každý mentor si vybral kartičku s emocí, kterou prožívá nejčastěji na programu UJF. Poté probíhala diskuze.
Mentoři jevili zájem a pochopení ke svému menteemu. Bylo viditelné, že v rámci PS dávali najevo své emoce a přemýšleli o svém menteem.
Děkujeme všem přítomným mentorům za účast a spolupráci v rámci PS.


Podpořeno z projektu Bez udidla k zodpovědnosti – intervenční programy pro ohrožené děti a rodiny v regionu Svitavska, reg. č. CZ.03.02.02/00/22_017/0000230
Tým Učení je fajn
Zapojte se s námi do dobré věci!
NZDM Prevence s Bonanzou se i letos přidává k celorepublikové dobrovolnické akci Ukliďme Česko, která proběhne ve čtvrtek 3. dubna 2025. Společně pomůžeme uklidit okolí Buchtova Statku ve Vendolí přispějeme k čistšímu životnímu prostředí.

Kdy a kde?
Sraz je ve 14:00 před Buchtovým statkem ve Vendolí č. 18
Co s sebou?
Stačí dobrá nálada a chuť pomáhat – veškeré pomůcky k úklidu ( rukavice, pytle na odpadky) pro vás budou zajištěny.
Přidejte se k nám a pojďme společně udělat něco dobrého pro přírodu a naše okolí.
Těšíme se na Vás!
Letní příměstské tábory s koňmi, které nabízíme, se během krátké doby zaplnily a máme již plnou kapacitu pro všechny zájemce! Děkujeme všem rodičům a dětem za jejich důvěru. Pokud hledáte možnost pro letní dobrodružství a máte rádi koně, máme pro vás skvělou zprávu!
Na našich letních pobytových táborech máme volná místa! Tyto tábory jsou ideální pro všechny děti, které si chtějí užít aktivní a nezapomenutelné léto na statku, obklopené koňmi a přírodou.
Nečekejte a přihlaste se! 🌞
Pokud máte zájem o účast na jednom z našich letních pobytových táborů, neváhejte a přihlaste své dítě co nejdříve. Volná místa se rychle zaplňují, a tak doporučujeme neztrácet čas. Přihlášky najdete na našem webu v kategorii tábory.
Těšíme se na vás a na dobrodružství plné koní, přírody a nových přátelství! 🏇



Na měsíc březen jsme připravili aktivity, ze kterých si budete moci vybrat co vás baví a zajímá. Přijďte společně s námi trávit svůj volný čas, relaxovat, nabrat energii a pobavit se.
Harmonogram aktivit na měsíc březen:
3.3. 2025 Debata na dané téma
5.3.2025 Dílničky
7.3.2025 Tancování
10.3.2025 Kuchyňka – připravíme si mňamku
12.3.2025 Turnaj v šipkách
14.3.2025 Tancování
18.3.2025 Procházka po okolí
20.3.2025 Relaxace s Luckou
21.3.2025 Taneční hodina
24.3.2025 Ukaž, co umíš?
25.3.2025 Debata na dané téma
27.3.2025 Korálkování
28.3.2025 Ukliďme Česko
31.3.2025 Turnaj ve fotbálku
Těší se na vás tým NZDM NK Díra
Pondělí 3. 3. 2025 – Cvičení na koni – madla
Středa 5. 3. 2025 – Týmová soutěž – překážková dráha
Čtvrtek 6. 3. 2025 – Kovář- korektura kopyt – zdobení podkov
Pondělí 10. 3. 2025 – Hrátky s koňmi
Středa 12. 3. 2025 – Procházka s koňmi do přírody
Pátek 14. 3. 2025 – Cvičení na koni
Pondělí 17. 3. 2025 – Jarní dílničky
Středa 19. 3. 2025 – Jarní výzdoba statku+ Babetka oslava narozenin
Pátek 21. 3. 2025 – Soutěž o nejhezčího koně
Pondělí 24. 3. 2025 – Hrátky s poníky
Středa 26. 3. 2025 – Příprava zahrádky a skleníku- Brik oslava narozenin
Čtvrtek 27. 3. 2025 – Grídek- oslava narozenin
Pondělí 31. 3. 2025 – Jarní focení