Aktuality

Hobby závody

V sobotu 15. srpna 2015 se na louce u letiště ve Vendolí konal jubilejní 10. ročník Hobby soutěží s Bonanzou.

Jako již tradičně bylo připraveno bohaté občerstvení a pestrý doprovodný program. V první přestávce se představila Lucie Pešková, se svou falabellou. Mezi skokovými soutěžemi předvedly za OS Bonanza precizně secvičenou čtverylku Jana Mencová, Dominika Odvárková, Eliška Klohnová a Michaela Schustrová. Vyhlášena byla i soutěž o nejsympatičtější startující dvojici, kterou vyhrála domácí Michaela Kašparová s koněm Briliantem.

Pro letošní ročník, byly vypsány dvě drezurní a čtyři skokové soutěže.  Celý den odstartovala drezurní soutěž „Z1“pro mladé jezdce a koně, kterou suverénně ovládl  JK Polička. Jako první se umístila Denisa Hantschová s koněm GupiRupi, druhé místo patřilo Elišce Krumplové taktéž s koněm GupiRupi a třetí se umístili Aneta Langrová a Lafitte Blue.

Druhou drezurní soutěž „Z2“ vyhrála Kateřina Kopecká s koněm La Toya za JK Janov, jako druhá se umístila domácí Michaela Kašparová s koněm Briliantem a třetí příčka patřila také domácí dvojici Dominice Odvárkové s koněm Gride.

Třetí soutěž na programu dne byl parkur do 60 cm se stupňovanou obtížností pro mladé jezdce a koně. První místo patřilo Tereze Švandové s koněm Sárí reprezentující JK Polička.

Následoval parkur do 80 cm se stupňovanou obtížností. První místo si odvezl Zdeněk Nešpor s koněm Black Berry Boy z JK Janov, druhá příčka patřila domácí Michaela Schustrové s koněm Gride, třetí dojel Lubomír Pochyla s koněm Respekt za JK Sára.

Soutěž 90 cm s návazným rozeskakováním ovládla Nicole Gromošová s koněm Paris – Jezdecká společnost Equilove, na stříbrné příčce Radka Bělehrádková s koněm A Cruyff z JK Milan Beneš a na třetím místě Tereza Sedláková s koněm Daiquiri za JK Stáj Machovi.

Závěrem celého dne byl parkur do 100 cm s návazným rozeskakováním - soutěž o pohár starosty obce Vendolí. Vítězem se stala Kateřina Kopecká s koněm La Toya reprezentující JK Janov, jako druhá se umístila Nicole Gromošová s koněm Paris z Jezdecké společnosti Equilove.

Pořadatel akce, občanské sdružení Bonanza, vzniklo již v roce 2004. V roce 2007 bylo zaregistrováno jako nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, první sociální službou byla Prevence s Bonanzou ve Vendolí. V dalších letech pak vznikaly nízkoprahové kluby Díra ve Svitavách a Moravské Třebové. V roce 2010 následovala registrace sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, pod názvem Drž se na uzdě, ve stejném roce se pak tato služba zapojila do projektu Mentorská asistence.

Poděkování patří všem sponzorům, účastníkům, návštěvníkům a celému realizačnímu týmu, díky kterým se tato soutěž mohla uskutečnit. Příští rok se budeme těšit na shledanou již při jedenáctém ročníku Hobby soutěží s Bonanzou. 

csnlenfrdeplruuk