Aktuality

První Mezinárodní tábor ve Vendolí

Od neděle 21. do soboty 27. července probíhal na statku ve Vendolí poprvé mezinárodní tábor. Účastnilo se ho 9 dětí mladšího školního věku ze Svitavska a také 5 rodin s dětmi z německého Speyeru, kteří jsou součástí organizace Naturspur. Organizace se zabývá mimo jiné výstavbou dřevěných objektů různého druhu, do Vendolí přijeli postavit dětské hřiště a navázali tak na již dvouletou spolupráci obou organizací.

Dospělí z Německa pracovali během dne na stavbě hřiště, děti se zapojovaly do společných aktivit, hrály společně hry, staraly se o koně, v podvečer chodily společně jezdit. Společnou komunikaci českých a německých dětí podporovali vedoucí tábora i rodiče. Při tematických večerech jsme objevovali rozlišnosti například v české a německé kuchyni.

Naše německé přátele jsme pozvali na exkurze do Nízkoprahového klubu Díra v Moravské Třebové, kde se potkali také se starostou města, do Květné Zahrady a též za vedoucí svitavského odboru sociálně právní ochrany dětí Bc. Světlanou Richtrovou. Měli tak možnost poznat systém sociálních služeb pro ohrožené děti ve Svitavách a Moravské Třebové, diskutovat o rozvoji služeb v Česku a Německu. Exkurze se z německé strany účastnili pedagožky a asistentky pedagogů, došlo tedy i na debaty o potřebách v oblasti péče o ohrožené děti a zapojení školských aktérů do celého systému.

Tábor byl podpořen Česko německým fondem budoucnosti a Pardubickým krajem. Těšíme se na další spolupráci s organizací Naturspur ať už v Česku nebo v Německu.

Bonanza je nestátní nezisková organizace poskytující sociální služby na území okresu Svitavy.
Je primárně financována z dotací MPSV a Pardubického kraje,
z grantů měst a obcí a ze sponzorských darů.

Zkuste si, co víte
o Bonanze a dejte nám zároveň zpětnou vazbu na naše činnosti.
csnlenfrdeplruuk